Νίκη του Πόρου,πέρασε στο Κύπελλο η Γόρτυνα

clock 19:31 | 20/02/2019

Σπουδαίο διπλό πήρε ο Πόρος στην Ελιά με 1-0 απέναντι στο Ρωμανό σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την Α1 ΕΠΣΗ το οποίο δεν είχε γίνει την περασμένη Κυριακή λόγω της κακοκαιρίας.
Tο νικητήριο γκολ για την ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη το έβαλε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λυδάκης.
Στα άλλα εξ’ αναβολής παιχνίδια που έγιναν σήμερα για την Α2 Κατηγορία ο Μαραθώνας επικράτησε με 7-0 των Ελπίδων για την Β2 και οι  Δαφνές επικράτησαν 1-0 του Ραύκου.
Για το Κύπελλο ΕΠΣΗ  η Γόρτυς νίκησε 8-7 στη διαδικασία των πέναλτι το  Ασήμι και προκρίθηκε στους «8» του θεσμού. Η κανονική διάρκεια του αγώνα και η παράταση ολοκληρώθηκαν χωρίς τέρματα.