Νίκη του ΠΑΟ στο φινάλε

clock 23:37 | 14/12/2018

Με σερί 10-0 στα τελευταία 2 λεπτά και με το σκορ στο 65-65, ο Παναθηναϊκός έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί των τριών ηττών, επικρατώντας με της ουραγού της Euroleague, Νταρουσάφακα, με 75-67 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της διοργάνωσης. Οι «πράσινοι», που ξέφυγαν και με 11 πόντους στο ημίχρονο και στις αρχές της τρίτης περιόδου, έκαναν ντέρμπι το ματς στην τελευταία περίοδο, προβληματίζοντας έντονα για μία ακόμη φορά με την εμφάνισή τους τον κόσμο τους. Παρ΄ όλα αυτά πέτυχαν την 6η τους νίκη, ενώ υποχρέωσαν τους Τούρκους στην 11η ήττα τους.
Τα δεκάλεπτα: 22-16, 43-32 (ημ.), 57-53, 75-67