Νίκη των νέων του Ηροδότου

clock 21:36 | 06/01/2019

Οι Κ19 του Ηροδότου νίκησαν την αντίστοιχη ομάδα του ΑΟΧ/Κισσαμικού με 2-0. Τα δύο γκολ σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά ενώ και οι Χανιώτες θα μπορούσαν να σκοράρουν, με τον τερματοφύλακα Πλευριτάκη να κρατάει απαραβίαστη την εστία του σε δύο περιπτώσεις.
Το 1-0 έγινε στο 85’ με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκίνη ενώ στις καθυστερήσεις μετά από κόρνερ του Γκίνη, ο Αρχοντάκης με κοντινή προβολή σφράγισε τη νίκη του Ηροδότου.
Ηρόδοτος (Λευτέρης Κορνάρος): Πλευριτάκης, Ρουσσάκης, Μουντράκης (46’ Γ. Κίσσας), Πλουμής, Λαγουδάκης, Αρχοντάκης, Θεοδωράκης, Κορνάρος, Μερκούρης (69’ Γιαπιντζάκης), Λαμπριανίδης (55’ Ντέτσικας), Γκίνη.
ΑΟΧ-Κισσαμικός (Νίκος Καντεράκης): Τραχίλης, Ψαράκης, Νικολακάκης, Καραβοκύρης, Καμμένης, Κεχαγιάς (82’ Τζεμολάρι), Κουκούλης, Σκουλάς (62’ Ντόντα), Μπερντίος, Λουβιτάκης (75 Ματζοράκης), Γρηγορόπουλος