Νίκη της Λαμίας με αμφισβητούμενο πέναλτι,νικηφόρο ντεμπούτο Καραγεωργίου

clock 18:45 | 27/01/2019

Η Λαμία κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη, καθώς επικράτησε, στην έδρα της, του Ατρόμητου με 2-1, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League. Η ομάδα του Μάκη Χάβου βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 47ο λεπτό με το γκολ του Κουλούρη, ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα με  τον Τομάς, για να πάρει τη νίκη στο 76' με αμφισβητούμενο πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Δημούτσος και εκτέλεσε ο Μπαράλες.
Λαμία (Χάβος): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Δημούτσος, Σκόνδρας, Πίτι (87' Μπουλούλης), Τομάς (69' Μπερτόλιο), Επστάιν (62' Καραμάνος), Μπαράλες.
Ατρόμητος (Κάναντι): Μέγερι, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Σάκιτς, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Ενσικουλού (81' Κορτ), Μπρούνο (46' Μούγιακιτς, 56' Κωτσόπουλος), Ουάρντα, Κουλούρης.

Νίκη ελπίδας

Νίκη ελπίδας πανηγύρισε ο Λεβαδειακός, στο ντεμπούτο του Νίκου Καραγεωργίου στον πάγκο του. Η ομάδα της Βοιωτίας επικράτησε 1-0 του Άρη στη Λιβαδειά, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League, πήρε το πρώτο της «τρίποντο» μετά από 2,5 μήνες (τελευταία νίκη στις 10 Νοεμβρίου επί του ΟΦΗ) και αναπτέρωσε τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία, ενώ δεν επέτρεψε στους «κίτρινους» να αναρριχηθούν στην πρώτη πεντάδα. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Μαρκόβσκι στο 38΄.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Τσαμπούρης, Ντιόγκο, Αντιλέχου, Άνγκουα, Ζησόπουλος, Κονέ, Στανόγεβιτς, Μαρκόβσκι, Νανγκίς (62΄ Σαβαντογκό), Γιακουμάκης (69΄ Μητρόπουλος)
ΑΡΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Δεληζήσης, Μπάστα, Ντιγκινί, Γκαρσία (82΄ Μαρτίνες), Βαλεριάνος, Ματίγια, Τζανακάκης, Σιώπης, Κόρχουτ (46΄ Λάρσον), Τόνσο (73΄ Διαμαντόπουλος)