Νίκη με ανατροπή από τον πάγκο για τον Εργοτέλη

clock 17:43 | 23/12/2018

Μεγάλη νίκη για τον Εργοτέλη, που γύρισε μέσα σε τρία λεπτά (2-1) το ματς απέναντι στην Παναχαϊκή στο Παγκρήτιο Στάδιο και ολοκλήρωσε με επιτυχία τις υποχρεώσεις του στη Β' Εθνική για το 2018. Χρυσές αποδείχθηκαν οι αλλαγές του Κουάτενγκ και του Καπνίδη που ήταν οι σκόρερ των γηπεδούχων.
Με γκολ για την Παναχαϊκή ξεκίνησε το ματς στο Παγκρήτιο, με τον Ελευθεριάδη να κάνει το 1-0 μόλις στο δεύτερο λεπτό. Ο Εργοτέλης μετά την ψυχρολουσία, άρχισε να παίρνει μέτρα στο γήπεδο, στην προσπάθειά του να ισοφαρίσει, ωστόσο το αποτέλεσμα δεν άλλαξε στο πρώτο 45λεπτο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν πιο ασφυκτικά και κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 80' ήρθε η ισοφάριση με τον Κουάτενγκ, ο οποίος νίκησε τετ α τετ τον Καπούταγλη και στο 83ο λεπτό, ήρθε και η ανατροπή, με τον Καπνίδη να σκοράρει στην πρώτη του επαφή με την μπάλα!
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ : Κατσιμήτρος, Κοζορώνης (68' Κουατένγκ), Γιακούμπου, Οικονόμου (81' Καπνίδης), Μπάτζιος, Μπουρσέλης, Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης, Έφορντ, Κατσούρι (55' Μπουτσάκης)
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Καπούταγλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας, Πλέγας, Μουστακόπουλος, Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος, Κυνηγόπουλος (70' Μαυρίας), Μωραΐτης