Μπλόκο και στη Ραφήνα για ΟΦΗ

clock 20:17 | 23/12/2018

Τη δεύτερη σερί ήττα του, μετά την περιπετειώδη απώλεια στα Μελίσσια, γνώρισε ο ΟΦΗ για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ΄Εθνικής. Η κρητική ομάδα έχασε αυτή τη φορά από τον Αργοναύτη στη Ραφήνα με 86-82, σε ένα ματς όπου ουσιαστικά κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο.
Οι γηπεδούχοι είχαν εξ αρχής το προβάδισμα, αλλά ο ΟΦΗ ήταν κοντά στο σκορ, μόνο που στην τρίτη περίοδο βρέθηκε να χάνει ακόμα και με 17 πόντους. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στο σκορ, αλλά δεν πρόλαβαν να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή, χάνοντας τελικά 86-82.
Τα δεκάλεπτα: 24-16, 46-35, 65-48, 86-82