Μπάσκετ: Ο ΟΦΗ νίκησε άνετα το Δειλινό

clock 21:56 | 03/03/2019

Μετά από ένα πολύ μέτριο ποιοτικά παιχνίδι και μπροστά σε αρκετούς φίλους του μπάσκετ, ο ΟΦΗ επικράτησε εύκολα του Δειλινού με 74-53 στο τοπικό ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής μπάσκετ. Ο ΟΦΗ πήρε από την αρχή το προβάδισμα σε ένα ματς που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας. Πολλά άστοχα σουτ και από τις δύο πλευρές με το 22-35 του πρώτου ημιχρόνου να αποτυπώνει την εικόνα του αγώνα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά, ο Πετράκης ευστόχησε σε δύο τρίποντα με την διαφορά να πηγαίνει στους 20+ και το Δειλινό να σημειώνει μόλις 8 πόντους στην 3η περίοδο.
ΔΕΙΛΙΝΟ-ΟΦΗ 53-74
Διαιτητές: Κωτσου-Σκανδαλάκης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:12-22, 10-13, 8-19, 23-20
ΔΕΙΛΙΝΟ (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 17 (3), Μπορμπίδης 8 (1), Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης 2, Στέβοβιτς 3, Λεφής 4, Γρύλλης 1, Εκίζογλου, Κυρίτσι 3 (1), Γκουτσίδης 5 (1), Σπηλιώπουλος 8.
ΟΦΗ (Ραλλης): Μητρόπαπας 3, Κριθινάκης, Πετράκης 19 (2), Τσερκιτζόγλο, Καμπάκας, Καρλάφτης, Αντωνόπουλος 14 (1), Πρωτογεράκης 2, Μπουμπάρης 17, Μαλλιαράκης, Καραλής 9, Πάλλης 10.