Mε νίκη και πρωτιά έκλεισε το 2018 η ομάδα βόλει του ΟΦΗ!

clock 18:51 | 22/12/2018

Ο ΟΦΗ έκλεισε με νίκη, καλή εμφάνιση και πρωτιά το 2018 και κράτησε ζωντανό το όνειρο της ανόδου στην Α1, για τη… νέα χρονιά!
Στο τελευταίο παιχνίδι του έτους, ο ΟΦΗ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα, απέναντι στον αντίπαλο του, τον οποίο κέρδισε εύκολα με 3-0 σετ.
Μάλιστα και στα τρία σετ ο ΟΦΗ ήταν κυρίαρχος και επέστρεψε στις νίκες μετά την πρώτη ήττα της περασμένης αγωνιστικής με τον Πανιώνιο.
Ο τεχνικός του ΟΦΗ, Δημήτρης Ζλατιλίδης, ανέφερε μετά το τέλος του αγώνα, ότι «το κάναμε εύκολο το παιχνίδι, γιατί ήμασταν πολύ συγκεντρωμένοι. Δεν επιτρέψαμε στον αντίπαλο, να πιστέψει ότι μπορεί να κάνει κάτι. Τώρα θα πάρουμε μερικές ανάσες και θα επιστρέψουμε για το πιο σημαντικό κομμάτι, που θα κρίνει το στόχο μας. Εύχομαι να έχουμε υγεία και καθαρό μυαλό και θα τα καταφέρουμε».
Τα σετ: 25-17, 25-12, 25-15
ΟΦΗ(Ζλατιλίδης): Moνιάκης, Μύρος, Τεφτσής, Καρασαββίδης, Εφραιμίδης, Τζελάτι, Καρατζάς, Αντιφάκος, Μπάσης, Κομιτούδης, Δημητριάδης (τραυματίας, δεν αγωνίστηκε), Σκαρλατίδης.