Κατήφορος Ηροδότου

clock 17:35 | 06/01/2019

Δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς το 2019 για τον Ηρόδοτο, που γνώρισε την ήττα με 3-0 από την Σπάρτη.
Η Σπάρτη μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και στο 39’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Καινούργιο, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι καλύτεροι και στο 55’ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Βλαχομήτρος, ενώ στο 80’ με δεύτερο προσωπικό τέρμα ο Καινούργιος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας) Βοηθοί: Ζήρδας (Αθήνας), Βρούζος (Πιερίας)
Σπάρτη (Τσερνίτσοφ): Πάντος, Αρώνης, Φραγκούλης, Κολτσίδας, Καλούσης, Παυλής, Κωνσταντινόπουλος, Νάτσης (76′ Κοζάκης), Βλαχομήτρος, Καινούργιος, Καψάσκης (46′ Ζαχαριουδάκης).
Ηρόδοτος (Φουτσίνι): Τσιλιγγίρης, Χατζηλιάδης, Γραικός, Δαμιανάκης (79′ Σιαλμάς), Κανδυλάκης, Αργκιλέσι, Κασαπάκης, Φραγκουλάκης, Φουρκαράκης (70′ Αμαραντίδης), Κονέ, Νύκταρης.