Ηττα του πόλο του ΟΦΗ

clock 18:29 | 27/01/2019

H ομάδα πόλο του ΟΦΗ πλησίασε την πρώτη νίκη στην Α2, μπήκε στο τελευταίο 8λεπτο, ισόπαλη (6-6) με τον Ηλυσιακό, αλλά δεν άντεξε μέχρι το τέλος και γνώρισε την ήττα με 12-7 στην Αθήνα.
Ο ΟΦΗ έκανε την καλύτερη του εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα, αλλά πλήρωσε τα λάθη στην τελευταία περίοδο, όταν δέχθηκε δυο γκολ από τον αντίπαλο και εκεί…τελείωσε το παιχνίδι. Το 6-1 του τελευταίου οκταλέπτου διαμορφώθηκε στο τέλος, καθώς ο Μάκης Βολτυράκης, όταν είδε ότι το παιχνίδι έχει χαθεί χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες του.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη του διάρκεια με τον ΟΦΗ να ξεκινάει ιδανικά (1-3), δείχνοντας τις διαθέσεις του. Ο Ηλυσιακός ισοφάρισε (4-4), οι δυο ομάδες βάδισαν χέρι-χέρι μέχρι και την τελευταία περίοδο (6-6), εκεί που ο Ηλυσιακός εκμεταλλεύτηκε κάποια λάθη των παικτών του ΟΦΗ και πήρε το παιχνίδι.
Ο έφορος πόλο του ΟΦΗ Μιχάλης Σπαγουλάκης, ανέφερε για το παιχνίδι, μιλώντας στην επίσημη σελίδα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ, ofierasitechnis.gr ότι «κρίμα γιατί φτάσαμε πολύ κοντά στην πρώτη νίκη. Κάναμε πολύ καλό παιχνίδι. Το ευχάριστο είναι ότι η ομάδα έδειξε βελτίωση και όσοι είδαν το παιχνίδι, μας είπαν τα καλύτερα για την ομάδα μας» ανέφερε, ο έμπειρος παράγοντας.
Τα οκτάλεπτα: 1-3, 3-1, 2-2, 6-1.
Τα γκολ του ΟΦΗ: Κόκκινος 1, Μανιδάκης 4, Γιγουρτάκης 1, Βολτυράκης 1.
ΟΦΗ (Βολτυράκης): Καβουσανός, Μανιδάκης, Κόκκινος, Λουλακάκης, Βασιλάκης, Τσαγκαράκης, Κλάδος, Ζουράρης, Γιγουρτάκης, Βολτυράκης, Μηγιάκης, Μαλλιαρός, Παντερής.