Ηρόδοτος:Απίστευτο γκολ από την σέντρα για την Κ19 (video)

clock 16:48 | 03/02/2019

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στην Ελιά ανάμεσα στην Κ19 του Ηροδότου και τον Αήττητο Σπάτων, με τους «κυανόλευκους» να επικρατούν  4-3 ωστόσο το ένα γκολ ήταν απίστευτης έμπνευσης και ομορφιάς!
Σκόρερ ήταν ο Ρενάτο Γκίνη στο 31ο λεπτό! Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με τέρματα των Γκίνη στο 4’ και Γκίνη στο 9’ με τον Αήττητο να μειώνει 2-1 στο 30’. Στη συνέχεια οι παίκτες του Ηροδότου πήγαν στη σέντρα, με τον Γκίνη να επιχειρεί αμέσως να παραβιάσει την αντίπαλη εστία και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα παρά την προσπάθεια του τερματοφύλακα του Αήττητου να αποσοβήσει το γκολ.
Σχεδόν αμέσως ο Ντέτσικας έκανε και το 4-1 για τον Ηρόδοτο που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο β’ μέρος ο Αήττητος με τέρματα στο 46’ και στο 87’ διαμόρφωσε το τελικό 4-3.
Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Λευτέρη Κορνάρου συμπλήρωσε 5 νίκες στο πρωτάθλημα, οι οποίες μάλιστα έχουν επιτευχθεί στα τελευταία 6 ματς!

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Πλευριτάκης, Ρουσσάκης, Κορνάρος, Πλουμής, Λαγουδάκης, Αρχοντάκης (88' Μολλά),  Κίσσας Γ., Γκίνη, Λαμπριανίδης(35' Μουντράκης), Ντέτσικας (80' Κοτζιάς), Μερκούρης (56' Ζωνάκης).