Football League: Ήττα για τον Ηρόδοτο στην Κέρκυρα

clock 17:04 | 13/04/2019

Ο Ηρόδοτος γνώρισε την ήττα στην Κέρκυρα από την τοπική ομάδα με 2-0 και παρέμεινε στις θέσεις υποβιβασμού της Football League.
ρΚαλύτερη η Κέρκυρα στα πρώτα λεπτά, η οποία πήρε από νωρίς την πρωτοβουλία στις κινήσεις, εν αντιθέσει με τον Ηρόδοτο που αμυνόταν. Η υπεροχή των Φαιάκων μεταφράστηκε σε γκολ στο 21', με σουτ του Σιατραβάνη, έξω από τη μεγάλη περιοχή. Οι Κρητικοί προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, αλλά το 1-0 των γηπεδούχων παρέμεινε μέχρι και την ανάπαυλα του πρώτου μέρους.

Στο ίδιο τέμπο και το δεύτερο ημίχρονο, με τουν Ηρόδοτο όμως να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 58', με τον Κουτζαβασίλη να σταματάει εκπληκτικά το πολύ καλό σουτ του Σιαλμά.
Η Κέρκυρα απάντησε στο 67', σκοράροντας με τον Πασά από κοντά, το 2-0 στην αναμέτρηση, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Μπαΐλης (Πρέβεζας/Λευκάδας)
Βοηθοί: Φραγκούλης (Πρέβεζας/Λευκάδας), Γιάντσης (Ημαθίας)
Σκόρερ: 21' Σιατραβάνης, 67΄' Πασάς

ΚΕΡΚΥΡΑ (Θεός): Κουτζαβασίλης, Σανδραβέλης, Τουράμ, Ζορμπάς, Σιατραβάνης, Αναστασίου, Μότα, Πασάς, Ιωάννου, Θεοδωράκης, Νίκιτς
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Λυρώνης): Τσιλιγκίρης, Γραικός, Μουκίδης, Ανδρέου, Αργκιλέσι, Νύκταρης, Μπαρέτας, Γκούφας, Αγγελούδης, Κασαπάκης, Τουγλής