Φιλική ισοπαλία του ΠΑΟΚ με την Γκενκ (video)

clock 22:13 | 12/07/2018

Στο πέμπτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας, Ο ΠΑΟΚ, αν και προηγήθηκε με γκολ του Λεό Ζαμπά στο 29', δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στη Γάνδη καθώς ισοφαρίστηκε στο 95'. Ο Ραζβάν Λουτσέσκου έκανε πολλές αλλαγές στο δεύτερο χρονικά φιλικό της ομάδας του δίνοντας χρόνο συμμετοχής στους Ουάρντα και Πρίγιοβιτς.
Ο ''Δικέφαλος του Βορρά'' δημιούργησε καλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο με τον Ζαμπά να του δίνει το προβάδισμα με ωραία προσπάθεια. Οι Βέλγοι θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν και νωρίτερα αλλά οι αποκρούσεις του Ρέι δεν τους άφηναν.
Στο 95' ωστόσο ο Πλαστούν με προβολή πέτυχε το 1-1. Μετά την λήξη του αγώνα ο Λουτσέσκου τόνισε πως η ομάδα του χρειάζεται ακόμα δουλειά για να βρει ρυθμό.
ΠΑΟΚ(1ο ημίχρονο): Γλύκος, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Χατσερίδης, Κίτσιου, Σάχοφ, Κάνιας, Πέλκας, Ουάρντα, Ζαμπά, Μυστακίδης.
ΠΑΟΚ(2ο ημίχρονο): Ρέι, Μάτος, Μπαλογιάννης, Χατσερίδης (Κρέσπο 69′), Μιχόγιεβιτς, Χαρίσης, Σάκχοφ (Μαουρίσιο 69′), Μπίσεσβαρ, Ζαμπά (Λημνιός 57′), Ουάρντα (Μυστακίδης 64′), Πρίγιοβιτς.