Εργοτέλης-Καραισκάκης 1-1: Mε ισοπαλία είπε αντίο στον κόσμο του

clock 16:58 | 22/04/2019

Ο Εργοτέλης δεν κατάφερε να αποχαιρετήσει το κοινό του με νίκη αφού έμεινε στο 1-1 με το Καραϊσκάκης για την 29η αγωνιστική της Β εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν μουδιασμένες με αποτέλεσμα να μην πραγματοποιηθεί κάτι αξιόλογο μπροστά από τις δύο εστίες.
Όσο περνούσε το πρώτο ημίχρονο το Καραϊσκάκης έψαχνε τον τρόπο να απειλήσει, όμως όσες φορές προσπάθησε είτε σταμάτησαν στους αμυντικούς είτε στον Καλογεράκη. Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 0-0.
Στην επανάληψη ο ρυθμός ήταν καλύτερος και το Καραϊσκάκη απείλησε πρώτο με τον Τζιώρα στο 58ο λεπτό όμως ο Καλογεράκης ήταν σε ετοιμότητα. Ο ίδιος παίκτης 4 λεπτά αργότερα κατάφερε να πετύχει το γκολ με σουτ μέσα από την περιοχή κάνοντας το 1-0.
Οι πανηγυρισμοί για τους φιλοξενούμενους δεν κράτησε πολύ, αφού ο Ροβίθης “τρέλανε” και πάλι τον κόσμο, αφού με την πρώτη του επαφή με την μπάλα πέτυχε το γκολ που έφερε το ματς στα ίσα.(1-1)
Ο Εργοτέλης έμεινε με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο τέταρτο, αφού ο Μαζουλουξής δέχτηκε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε, όμως αυτός ήταν που απείλησε για την ανατροπή, όμως το σουτ του Έφορντ πέρασε ελάχιστα έξω.
Η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου άγγιξε το 2-1, όμως το σουτ του Τσέλιου στο 87ο λεπτό σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό. Αξίζει να σημειωθεί πως το Καραϊσκάκη έμεινε και αυτό με 10 παίκτες αφού ο Ροντρίγκεζ δέχτηκε δεύτερη κίτρινη.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Μπαχανάκ, Μπουρσέλης (17 λ.τ Οικονόμου- 67΄λ.τ Ροβίθης), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Μπρούς, Τσέλιος, Κουάτενγκ (46΄Μπουτσάκης), Μανουσάκης, Ιατρούδης, Έφορντ

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκα, Ροντρίγκεζ, Καψάλης, Παναγιώτου, Παπανίκου, Χούσος, Ψιάνος, Βουκμίροβιτς, Κάκκο, Άλεξιτς, Τζιώρας