Εργοτέλης: 2-0 τη Δόξα Δρ και "ανεβαίνει"

clock 17:23 | 03/02/2019

Με δύο γκολ στο β’ ημίχρονο ο Εργοτέλης πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη, υποχρεώνοντας σε ήττα (2-0) τη Δόξα Δράμας στο Παγκρήτιο στάδιο.

Στο 73ο λεπτό με πλασέ του Ροβίθη και στο 4ο και τελευταίο των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Εφορντ που κέρδισε ο Τσέλιος διαμορφώθηκε το τελικό σκορ για τον Εργοτέλη που χάρη σε αυτή τη νίκη φτάνει τους 23 βαθμούς, ξεπερνώντας την Δόξα Δράμας που μένει στους 22.
Διαιτητής: Βλάχος (Ανατ. Αττικής). Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατ. Αττικής), Τριαντάφυλλος (Κορίνθου). 4ος διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου)

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Κοιλιάρας (69' Προβυδάκης), Οικονόμου, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπρους, Μπουρσέλης (82' Μπουτσάκης), Τσέλιος, Κούατενγκ (67' Ροβίθης), Ιατρούδης, Εφορντ

Δόξα Δράμας (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Πεταυράκης, Ανδρέου, Κρητικός, Ροτζέριο (65' Λεμονής), Δούμτσιος, Σιώπης, Καψάλης, Μπαϊκαρά (76' Αυγενικού), Μακρής, Πατράλης