Αστέρας Τρίπολης-Εργοτέλης 4-1: Αποκλεισμός με τρία γκολ στο φινάλε

clock 19:26 | 27/02/2019

O Εργοτέλης αν και ισοφάρισε στο 72ο λεπτό με το Ιατρούδη, δέχτηκε τρία γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ηττήθηκε στην Τρίπολη από τον Αστέρα με 4-1 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου Ελλάδας.Ττο τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα, καθώς οι Αρκάδες σημείωσαν 3 γκολ στα τελευταία 11 λεπτά. Για τον Αστέρα σκόραραν οι Μπαστιάνου (9΄), Αραβίδη (79΄), Καλτσά (89΄), Φερνάντεθ (90΄+3΄), ενώ οι Κρητικοί είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 72΄ με τον Ιατρούδη. Οι γηπεδούχοι πλέον πήραν το δεύτερο εισιτήριο για τα ημιτελικά, μετά την ΑΕΚ.
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νιας), Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νιας)
Γκολ: 9' Μπαστιανός, 79' Αραβίδης, 89' Καλτσάς, 93' Φερνάντεθ/72' Ιατρούδης
Κίτρινες: 28' Μπελόκ, 50' Πασαλίδης/
ΑΣΤΕΡΑΣ (Παράσχος): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Ορτέγκα,Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μπελόκ, Μπαστιάνος (83' Βλάχος), Τσιλιανίδης (65' Καλτσάς), Ρόλε (61' Φερνάντεθ), Αραβίδης.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Μπουτσάκης (75' Ροβίθης), Οικονόμου, Κοιλιάρας, Μπάτζιος, Μπρους (85' Γροντής), Ζόσεφ, Τσέλιος, Μπουρσέλης, Ιατρούδης, Κουατένγκ (61' Καπνίδης).