Προκριματικά Μουντιάλ: Τα αποτελέσματα της Κυριακής

clock 07:55 | 27/03/2017

Η Γερμανία χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση νίκησε στο Μπακού απέναντι το Αζερμπαϊτζάν, με 4-1. Τα «πάντσερ» του Γιόαχιμ Λεβ δεν πτοήθηκαν από την ισοφάριση των Αζέρων, αλλά απάντησαν με άλλα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και συνέχισαν το απόλυτο σερί τους, με πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Η Τσεχία συνέτριψε το Σαν Μαρίνο εκτός έδρας με 6-0, ενώ στο ντέρμπι της ανατολικής Ευρώπης η Αρμενία επιβλήθηκε του Καζακστάν 2-0. Στο «Γουέμπλεϊ», τέλος, η Αγγλία πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο απέναντι στη Λιθουανία και διατήρησε την πρώτη θέση στον 6ο όμιλο.

3ος όμιλος
Αζερμπαϊτζάν-Γερμανία 1-4 (31΄ Ναζάροφ - 19΄, 81΄ Σίρλε, 36΄ Μίλερ, 45΄ Γκόμες)
Σαν Μαρίνο-Τσεχία 0-6 (17΄, 24΄ Μπάρακ, 19΄, 77΄ πεν. Νταρίντα, 26΄ Γκέμπρε Σελασιέ, 43΄ Κρμέντσικ)
Β.Ιρλανδία-Νορβηγία 2-0 (2' Γουόρντ, 33' Ουάσινγκτον)