Κέβι Χίσι: O ήρωας του ΟΦΗ στο Μενίδι!

clock 11:04 | 16/01/2017

O Κέβι Χισι ήταν το πρόσωπο του αγώνα του ΟΦΗ στο Μενίδι. Ο μέσος του ΟΦΗ, μπήκε αλλαγή στο 46' στη θέση του Μητρόπουλου και με γκολ στο 92' χάριςσε μια νίκη χρυσάφι στον ΟΦΗ, κόντρα στον Αχαρναικό (2-3)!
Η κρητική ομάδα βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάλληψη, ισοφάρισε σε 2-2, πίεσε για το γκολ της νίκης και δικαιώθηκε σκοράροντας στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, κάνοντας μια μεγάλη ανατροπή.
Οπως ανέφερε ο Κέβι Χίσι μετά το τέλος του αγώνα για γερά νεύρα στο Μενίδι «θέλω να πω συγχαρητήρια στον Αχαρναϊκό γιατί αντιμετωπίσαμε μια ομάδα με καλούς και ποιοτικούς παίκτες και μπορώ να πω ότι στο πρώτο ημίχρονο ήταν η καλύτερη ομάδα που έχουμε αντιμετωπίσει. Στο δεύτερο ημίχρονο πιέσαμε, έγιναν οι αλλαγές και δικαιωθήκαμε».