Ισοπαλία και με τον Πανιώνιο ο Πλατανιάς

clock 17:12 | 03/12/2016

Πλατανιάς και Πανιώνιος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στα Περιβόλια για τη 13η αγωνιστική της Super League, σε μία αναμέτρηση με ελάχιστες φάσεις στιγμές και πολλά νεύρα.
Ο​ι "κυανέρυθροι" ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, όμως η αποβολή του Βαλεντίνου Βλάχου στο 65ο λεπτό με δεύτερο κίτρινη κάρτα άλλαξε τα δεδομένα του παιχνιδιού. Ο Μοχάμεντ Μπεν έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 27', όμως οι Χανιώτες κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 80ό λεπτό με τον Γιώργο Μανούσο.
Σστο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Στανισάβλιεβιτς αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης στον Χρήστο Τασουλή.
Ο Πανιώνιος παρέμεινε αήττητος για 3η σερί αγωνιστική, μετρώντας 1 νίκη και 2 ισοπαλίες, ενώ ο Πλατανιάς αγνοεί τη χαρά της νίκης απ' την 4η αγωνιστική, όταν επικράτησε με 3-2 του Λεβαδειακού στα Περιβόλια.
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Ιωάννης Κουράκης (Ηρακλείου), Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)
4ος: Γεώργιος Φουκάκης (Ηρακλείου)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γ. Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Κάργας (68' Ντίνας), Καρυπίδης, Γκνιάτιτς, Μουνάφο (60' Στανισάβλιεβιτς), Γιορέντε (46' Γουνδουλάκης), Ντεβέσα, Μανούσος, Γιακουμάκης.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Β. Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Τασουλής, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Κόρμπος, Σιώπης, Μπεν, Φούντας (72' Γκιοατά), Σαββίδης (58' Μασούρας), Ανσαριφάρντ (84' Ενγκόγκ).

Γκολ: 27' Μπεν - 80' Μανούσος
Κάρτες: 25' Κάργας, 67' Γκνιάτιτς, 87' Γιακουμάκης, 90' Ντίνας, 92' Ντεβέσα - 45 +1' Βλάχος, 82' Μπεν
Κόκκινες: 65' Βλάχος (δεύτερη κίτρινη), 90 +4' Στανισάβλιεβιτς