H Ατλέτικο διέσυρε την Λας Πάλμας με 5-0

clock 22:46 | 29/04/2017

Η Ατλέτικο Μαδρίτης διέσυρε τη Λας Πάλμας με 5-0 στα Κανάρια Νησιά και παραμένει έστω και προσωρινά μόνη στην 3η θέση.

Στο 2' ο Γκαμεϊρό άνοιξε το σκορ, ενώ μέχρι το 18' οι «ροχιμπλάνκος» είχαν κάνει το 3-0 με τα γκολ των Σαούλ (17') και το δεύτερο προσωπικό του Γκαμεϊρό (18').

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ατλέτικο κατάφερε να πετύχει άλλα δύο γκολ, με τον Παρτέι στο 72' και τον Τόρες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με αυτό το τρίποντο, η Ατλέτικο πήρε διαφορά τριών βαθμών από τη Σεβίλλη για την 3η θέση, έχοντας όμως και αγώνα περισσότερο.