Φιλική ήττα του Πλατανιά από την Ξάνθη

clock 20:30 | 28/07/2016

Με ήττα 2-0 από την Ξάνθη, έκλεισε ο κύκλος των φιλικών αγώνων της ομάδας του Πλατανιά στο Πράβετς. Ο χανιώτικος σύλλογος ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, όμως η Ξάνθη, ήταν τελικά η ομάδα που βρήκε πρώτη τον δρόμο προς τα δίχτυα, στο 41ο λεπτό με τον Σολτάνι.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πλατανιάς είχε την υπεροχή και αρκετές καλές στιγμές μπροστά στην εστία της Ξάνθης, ενώ του ακυρώθηκε και γκολ του Ντιλαβέρ, ως οφ σάιντ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ράνος.
Οι 11άδες με τις οποίες αγωνίστηκε ο Πλατανιάς είναι:
1ο ημίχρονο: Σωτηρίου, Κάργας, Μπανανά, Αποστολόπουλος, Κουλιμπαλί, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινός, Ντίνας, Μανούσος, Γιακουμάκης.
2ο ημίχρονο: Κοκκαλάς, Μπανανά (70′ Κάργας), Πριντέτα, Κουλιμπαλί (70′ Αποστολόπουλος), Βάντερσον, Μουνάφο, Ντεβέσα, Ηλιάδης, Τσουράκης, Γουνδουλάκης, Ντιλαβέρ.
Η χανιώτικη ομάδα ολοκληρώνει αύριο το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της στο Πράβετς της Βουλγαρίας με πρωινή προπόνηση και στη συνέχεια παίρνει το δρόμο της επιστροφής για τα Χανιά.