Δύσκολη νίκη της Λαμίας, 2-1 τον ΑΟΧ

clock 17:33 | 25/03/2017

Η Λαμία επικράτησε 2-1 του ΑΟ Χανιά για την 23η αγωνιστική της  Football League, και έκανε το "έντεκα στα έντεκα" εντός έδρας.Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ανδρέα Σταματή, τον πρώτο τους σκόρερ, στο 20'. Η αποβολή του Βασιλείου δύο λεπτά μετά αποδείχθηκε καθοριστική. Στο 26' ο Βασιλόγιαννης έφερε το παιχνίδι στα ίσια με πέναλτι, το οποίο υποδείχθηκε σωστά για χέρι του Τσουκάνη.
Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 50' με την κεφαλιά του Φερφελή. Στα λεπτά που ακολούθησαν η Λαμία σπατάλησε ένα σωρό ευκαιρίες για να "καθαρίσει" το ματς, αλλά δε αξιοποίησε καμία. Έστω προσωρινά η Λαμία έπιασε εκ νέου τον Απόλλωνα Σμύρνης στην κορυφή, ενώ άφησε στο -6 τον Άρη.