Βαριά ήττα για το Ηράκλειο στο Κερατσίνι

clock 18:59 | 18/01/2017

Ττο Ηράκλειο ηττήθηκε με 101-61 από τον Φάρο Κερατσινίου σε εξ αναβολής αγώνα της Α2
Ο Φάρος είχε πάρει από νωρίς τον έλεγχο της αναμέτρησης, με το Ηράκλειο να καταφέρνει ωστόσο να παραμένει κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (33-28). Στην συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, στο ημίχρονο είχαν πάρει προβάδισμα με 54-37 και τελικά, δίχως να συναντήσουν αντίσταση, έφτασαν στη νίκη με 101-61.
Φάρος-Ηράκλειο 101-61
Διαιτητές: Ξάνθος-Αναστόπουλος Α.-Κωνσταντινίδου
Δεκάλεπτα: 33-28, 54-37, 75-47, 101-61
Φάρος Κερατσινίου(Συμεωνίδης): Σκορδίλης 6 , Τζόρτζεβιτς 4 , Κουντουράς 5(1),  Καράμπουλας 20(1), Μπατής 9(1) , Πετροδημόπουλος 4, Λιακόπουλος 6, Κακαρούδης 6 , Βασιλόπουλος 22(4), Δημάκος 14(2), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος 3(1).
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης , Παπαδάκης , Τσερκιτζόγλου , Μαραγκάκης 5(1) , Λόλας 13, Λιανός 10(2) , Λάτοβιτς 23(4), Πάνου 10(1).