Ήττα από τη Βενεζουέλα με κακή εμφάνιση για την Εθνική βόλεϊ

clock 19:26 | 09/06/2017

Με ήττα από τη Βενεζουέλα με 3-0 σετ ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Εθνική βόλεϊ των Ανδρών στο Ταλίν, στο δεύτερο τουρνουά του World League. Εξαιρουμένου του δεύτερου σετ, το οποίο δεν κατάκτησε εξαιτίας λανθασμένης υπόδειξης του Καναδού πρώτου διαιτητή, η ελληνική ομάδα ήταν κακή στον υπόλοιπο αγώνα, δεν είχε καλό σερβίς, ούτε μπλοκ, έκανε λάθη στην επίθεση και κάπως έτσι έχασε το τέταρτο κατά σειρά παιχνίδι της στη διοργάνωση.
Τα σετ: 25-20, 29-27, 25-16.
ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ (Σάρτι): Έμερσον Γκονζάλες 12, Φερνάντο Γκονζάλες 11, Βαλένσια 11, Ουρτάδο 8, Κουιγιάδα 6, Καράσκο 3, Μάτα (λίμπερο), Βέρντι 3, Μπριθένο, Γκουζμάν, Εσκαλάντε.
ΕΛΛΑΔΑ (Αρσενιάδης): Κουμεντάκης 15, Κοκκινάκης 8, Ανδρεάδης 5, Τακουρίδης 3, Φράγκος 2, Στιβαχτής, Γκαράς (λίμπερο), Σωτηρίου 8, Τσέλιος 2, Κασαμπαλής.