Έτοιμος ο Ολυμπιακός για τον μεγάλο τελικό στην Προύσα!

clock 11:26 | 15/04/2017

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού αντιμετωπίζει το Μεγάλο Σάββατο (16:00, COSMOTE SPORT 6HD) στην Προύσα την ισχυρή τούρκικη ομάδα και θέλει να πραγματοποιήσει το τελευταίο βήμα για την κατάκτηση του ευρωπαϊκού. Με παρακαταθήκη την σπουδαία νίκη με 3-2 σετ στον πρώτο τελικό που διεξήχθη στον κατάμεστο Ρέντη, θα αγωνιστεί ο Ολυμπιακός που έχει διαγράψει μια μεγαλειώδη πορεία στη φετινή διοργάνωση, έχοντας γεμίσει με αισθήματα υπερηφάνειας τον κόσμο του και προσφέροντας ιστορικές στιγμές.
Ο Ολυμπιακός χρειάζεται τη νίκη, με οποιοδήποτε σκορ για να κατακτήσει τον ευρωπαϊκό τίτλο ενώ σε περίπτωση ήττας με 3-2 ο αγώνας θα κριθεί στο χρυσό σετ. Διαφορετικά με ήττα 3-0 ή 3-1 ο τίτλος πάει στην αντίπαλο. Η ομάδα βόλεϊ γυναικών του Ολυμπιακού, ολοκλήρωσε την προετοιμασία της το απόγευμα της Μεγάλης Παρασκευής (14/4), με προπόνηση στο γήπεδο της Μπούρσα και είναι έτοιμη για το μεγαλύτερο ραντεβού στην ιστορία του τμήματος!
Την αποστολή του Ολυμπιακού αποτελούν οι: Κατερίνα Γιώτα, Άνα Λαζάρεβιτς, Ναντζέγια Μαλασάϊ, Τζίνα Λαμπρούση, Κωνσταντίνα Βλαχάκη, Αρέτα Κονόμη, Ζένια Τσίμα, Ειρήνη Κοκκινάκη, Στέλλα Χριστοδούλου, Σάσκια Χίπε, Αρετή Τέζα, Μελίνα Εμμανουηλίδου.
Πηγή: gazzetta.gr